Servis
fotovoltaických elektráren

Spolehlivou dodávku obnovitelné elektrické energie dosáhnete jen pravidelnou servisní péčí. Pro Vaše fotovoltaické elektrárny nabízíme komplexní servis včetně pohotovosti, vzdáleného monitoringu a dalších služeb.

Údržba fotovoltaických elektráren

Pravidelná údržba fotovoltaickcýh elektráren je klíč ke spolehlivé dodávce obnovitelné energie. 
V rámci servisní smlouvy garantujeme dojezd našeho servisního technika na místo do 48 hodin v rámci pracovních dnů v případě jakýchkoliv požadavků.

Základní údržba

Základní správa a servis fotovoltaické elektrárny. Servisní péče hlavních komponent od NN až po VN část fotovoltaické elektrárny. Součástí je vizuální kontrola všech komponent, provedení potřebných měření a návrh na odstranění zjištěných odchylek a poruch.

Rozšířená údržba

Komplexní správa Vaší fotovoltaické elektrárny včetně monitoringu výroby, servisní péče o celý objekt, dohled nad zabezpečením objektu, komunikace s úřady, administrativní a legislativní služby. Rozšířenou údržbu si můžete nadefinovat podle vlastní potřeby.
 

Servisní pohotovost

Využíváte záložní zdroj UPS, motorgenerátor u kritických zařízení nebo fotovoltaickou elektrárnu a nemůžete si za žádnou cenu dovolit, aby došlo k většímu výpadku elektrické energie? Pro zvýšení spolehlivosti Vám proto nabízíme pohotovost na dojezd našeho servisního technika nebo pohotovost na opravu.

Pohotovost na dojezd

Nabízíme Vám pohotovost na dojezd našeho technika na místo instalace motorgenerátoru v případě jakéhokoliv požadavku. Servisní technik na místě provede okamžitou kontrolu stavu motorgenerátoru a nastavení systému

Pohotovost na opravu

Pro zvýšení spolehlivosti dodávek elektrické energie Vám nabízíme i pohotovost na opravu motorgenerátoru. V rámci této služby Vám garantujeme opravu motorgenerátoru do určité doby v případě předem definovaných událostí.

Pohotovost na dojezd

Nabízíme Vám pohotovost na dojezd našeho technika na místo instalace motorgenerátoru v případě jakéhokoliv požadavku. Servisní technik na místě provede okamžitou kontrolu stavu motorgenerátoru a nastavení systému

Pohotovost na opravu

Pro zvýšení spolehlivosti dodávek elektrické energie Vám nabízíme i pohotovost na opravu motorgenerátoru. V rámci této služby Vám garantujeme opravu motorgenerátoru do určité doby v případě předem definovaných událostí.

Dohledové centrum

Připojíme Vaši fotovoltaickou elektrárnu na naše dohledové centrum. Kdykoliv tak budeme mít přístup k důležitým údajům o aktuální výrobě fotovoltaické elektrárny a v případě jakýchkoliv událostí pak můžeme reagovat dle předem domluvených postupů.

  • Denní reporting o stavu fotovoltaické elektrárny.
  • Denní porovnávání výkonnosti střídačů u
    decentralizované FVE.
  • Okamžitý reporting jednotlivých událostí.
  • Výjezd na místo v rámci pohotovosti
    při předem stanovených událostech.

Na elektro projekty jsme profíci.

Jsme odborníci na fotovoltaické elektrárny a poskytujeme kompletní řešení pro vaše energetické potřeby. Naše firma se specializuje na tvorbu projektů a instalaci fotovoltaických elektráren na klíč, včetně poradenství, projektování a realizace fotovoltaických systémů pro domy, bytové jednotky a průmyslové objekty.

Individuální návrh

Zpracujeme návrh ideálního řešení s přihlédnutím k finančním možnostem a posledním trendům v oblasti elektrotechniky.

Projektová dokumentace

Zajistíme kompletní projektovou dokumentaci – pro úřady, dotační tituly nebo pro vás, abyste měli v budoucnu přehled.

Vyřízení dotace

Vyřídíme nejvyšší možné čerpání dotací, které bude na váš záměr možné. Nebudete se muset starat téměř o nic.

Realizace na klíč

Postaráme se o kompletní papírování, komunikaci s úřady, instalaci či revize. V nás máte spolehlivého partnera, kterého hledáte.

Vybrané reference

Fotovoltaika Radčice 6,48 kWp

FVE Červený Hrádek 9,72 kWp

FVE Horšovský Týn 9,9 kWp

Fotovoltaika Řitka 5,06 kWp

Fotovoltaika Planá 9,66 kWp

FVE Kamenný Újezd 9,96 kWp

Fotovoltaika Litice 9,9kWp

FVE Plzeňský skart a.s. 19,44kWp

FVE Osek u Rokycan 6,48kWp

Fotovoltaika Prušánky 9,72kWp

Fotovoltaika Staré Sedlo 9,66kWp

Fotovoltaika Přehýšov 9,96kWp

Často kladené dotazy

Zajistíme veškerou komunikaci s distribučními společnostmi a úřady. Nezávisle na zvolené službě jsme k dispozici pro jakoukoli konzultaci a radu. Výsledkem naší práce je elektrická přípojka bez papírování a dalších starostí, které jsou s tím spojeny v závislosti na vybrané službě.

Elektrická přípojka začíná odbočením od hlavního řádu NN (nízkého napětí) a končí pojistkami v HDS (hlavní domovní skříň – nejčastěji sloupek na hranici pozemku, ve kterém je vyvedena smyčka NN). Přípojka je majetkem toho, kdo ji na své náklady vybudoval (distributor). Vaše vedení začíná nožovými pojistkami v HDS a pokračuje přes elektroměrový pilíř až do RD. Na hranici pozemku tak budete mít 2 sloupky. HDS a elektroměrový pilíř, ve kterém se nachází zaplombovaný elektroměr a hlavní jistič.

Projektová dokumentace je potřeba pro každou nově projektovanou či upravovanou elektrickou přípojkou. Rozdíly jsou pouze v tom, kdo dodá PD. V případě, že vše hradí distributor, obstarává vše na své náklady včetně PD. V některých případech (přípojka delší jak 50m; vámi vyvolaná přeložka vedení) musíte hradit vše vy jako žadatel. V tomto případě jsme schopni dodat projektovou dokumentaci s územním souhlasem/ rozhodnutím.

Přípojková skříň (HDS) je součástí elektrické přípojky, tedy sloupek pro HDS staví na své náklady distributor. V základu dostanete nevzhledný plastový pilíř. Vyplatí se tak připlatit si a na své náklady zbudovat vzhlednější pilíř, který bude více ladit k vašemu oplocení. Elektroměrový pilíř je ve Vašem majetku, ten stavíte na své náklady. Distributor Vám do něj pouze umístí elektroměr a plombu. V rámci našich služeb zajistíme kompletní přípojku včetně elektroměrového pilíře.

U nové elektrické přípojky potřebujete revizi po zhotovení přípojného místa a osazení elektroměrového rozvaděče U starých elektrických přípojek je revize nutná tehdy, kdy byl demontován elektroměr a chcete připojit nový.

Odešlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také rovnou zavolat a hned se podíváme na to, co Vás zajímá.

Jiří Soukup

Konzultace zdarma: Neváhejte a nezávazně nás kontaktujte. Náš technik se Vám do 24 hodin ozve zpět a zodpoví všechny Vaše dotazy.

Odešlete nám nezávaznou poptávku