Elektrické
přípojky

Plánujete stavbu nového rodinného domu, bytového objektu nebo jiné nemovitosti a a nevíte si rady s tím, jak zajistit připojení k elektrické energii? Naše firma je tu od toho, aby vám pomohla vyřešit vše potřebné pro to, aby se objekt podařilo úspěšně připojit k elektrické síti distributora.

Připojení k elektrické energii

Návrh a realizace připojení k elektrické energii je komplexní úkol, zahrnující řadu důležitých fází, které se mohou lišit v závislosti na specifikách jednotlivých projektů. Obecně a obvykle se proces rozděluje na tyto fáze.

Podání žádosti o připojení distributorovi elektřiny

Žádost musí být podána patřičnému distributorovi elektrické energie ve vaši oblasti spolu s hodnotou rezervovaného příkonu vašeho připojení, popřípadě požadovaného navýšení odběru. Na základě hodnoty požadovaného rezervovaného příkonu bude vyhodnocena možnost připojení a vyčíslen poplatek pro distributora.

Obdržení smlouvy a podmínek od distributora

Do 30 dnů od podání žádosti obdržíte smlouvu a podmínky, které musí být splněny pro úspěšné připojení nebo změnu rezervovaného příkonu. Důležitou informací je zde výše poplatku, který musí být zaplacen. Poplatek je vypočten na základě požadovaných ampér. Dále jsou uvedeny technické podmínky, které vyřešíme za vás.

Příprava technických záležitostí dle podmínek distributora

Nejdůležitější částí, z technického hlediska, je připravit elektroměrovou skříň se všemi patřičnými náležitostmi, aby bylo možné provést revizi. Tato část je čistě na žadateli (tzn. není financována distributorem). Naše firma je připravena se kompletně o vše postarat také z technického hlediska. Vše je to o domluvě.

Zaplacení připojovacího poplatku

Zaplacením poplatku se spustí celý koloběh okolo vaší přípojky. Je tedy potřeba vše připravit, aby byly splněny podmínky.

Příprava technických záležitostí dle podmínek distributora

Nejdůležitější částí, z technického hlediska, je připravit elektroměrovou skříň se všemi patřičnými náležitostmi, aby bylo možné provést revizi. Tato část je čistě na žadateli (tzn. není financována distributorem). Naše firma je připravena se kompletně o vše postarat také z technického hlediska. Vše je to o domluvě.

Zaplacení připojovacího poplatku

Zaplacením poplatku se spustí celý koloběh okolo vaší přípojky. Je tedy potřeba vše připravit, aby byly splněny podmínky.

Revize - kontrola všech připojovacích podmínek

Revize je posledním a nejdůležitějším krokem pro vaše připojení. Po splnění všech technických požadavků je potřeba obstarat revizi, která je podmínkou připojení. Rádi se postaráme i o tento krok procesu připojení do sítě.

Osazení elektroměru.

Po splnění všech kroků osadí distributor elektroměr do připravené elektroměrové skříně a připojení je hotovo. Dále můžete využít naše další služby, které vám pomohou k dosažení elektrifikace vašeho nového či stávajícího domu/bytu.

Na elektro projekty jsme profíci.

Jsme odborníci na fotovoltaické elektrárny a poskytujeme kompletní řešení pro vaše energetické potřeby. Naše firma se specializuje na tvorbu projektů a instalaci fotovoltaických elektráren na klíč, včetně poradenství, projektování a realizace fotovoltaických systémů pro domy, bytové jednotky a průmyslové objekty.

Individuální návrh

Zpracujeme návrh ideálního řešení s přihlédnutím k finančním možnostem a posledním trendům v oblasti elektrotechniky.

Projektová dokumentace

Zajistíme kompletní projektovou dokumentaci – pro úřady, dotační tituly nebo pro vás, abyste měli v budoucnu přehled.

Vyřízení dotace

Vyřídíme nejvyšší možné čerpání dotací, které bude na váš záměr možné. Nebudete se muset starat téměř o nic.

Realizace na klíč

Postaráme se o kompletní papírování, komunikaci s úřady, instalaci či revize. V nás máte spolehlivého partnera, kterého hledáte.

Vybrané reference

Fotovoltaika Radčice 6,48 kWp

FVE Červený Hrádek 9,72 kWp

FVE Horšovský Týn 9,9 kWp

Fotovoltaika Řitka 5,06 kWp

Fotovoltaika Planá 9,66 kWp

FVE Kamenný Újezd 9,96 kWp

Fotovoltaika Litice 9,9kWp

FVE Plzeňský skart a.s. 19,44kWp

FVE Osek u Rokycan 6,48kWp

Fotovoltaika Prušánky 9,72kWp

Fotovoltaika Staré Sedlo 9,66kWp

Fotovoltaika Přehýšov 9,96kWp

Často kladené dotazy

Zajistíme veškerou komunikaci s distribučními společnostmi a úřady. Nezávisle na zvolené službě jsme k dispozici pro jakoukoli konzultaci a radu. Výsledkem naší práce je elektrická přípojka bez papírování a dalších starostí, které jsou s tím spojeny v závislosti na vybrané službě.

Elektrická přípojka začíná odbočením od hlavního řádu NN (nízkého napětí) a končí pojistkami v HDS (hlavní domovní skříň – nejčastěji sloupek na hranici pozemku, ve kterém je vyvedena smyčka NN). Přípojka je majetkem toho, kdo ji na své náklady vybudoval (distributor). Vaše vedení začíná nožovými pojistkami v HDS a pokračuje přes elektroměrový pilíř až do RD. Na hranici pozemku tak budete mít 2 sloupky. HDS a elektroměrový pilíř, ve kterém se nachází zaplombovaný elektroměr a hlavní jistič.

Projektová dokumentace je potřeba pro každou nově projektovanou či upravovanou elektrickou přípojkou. Rozdíly jsou pouze v tom, kdo dodá PD. V případě, že vše hradí distributor, obstarává vše na své náklady včetně PD. V některých případech (přípojka delší jak 50m; vámi vyvolaná přeložka vedení) musíte hradit vše vy jako žadatel. V tomto případě jsme schopni dodat projektovou dokumentaci s územním souhlasem/ rozhodnutím.

Přípojková skříň (HDS) je součástí elektrické přípojky, tedy sloupek pro HDS staví na své náklady distributor. V základu dostanete nevzhledný plastový pilíř. Vyplatí se tak připlatit si a na své náklady zbudovat vzhlednější pilíř, který bude více ladit k vašemu oplocení. Elektroměrový pilíř je ve Vašem majetku, ten stavíte na své náklady. Distributor Vám do něj pouze umístí elektroměr a plombu. V rámci našich služeb zajistíme kompletní přípojku včetně elektroměrového pilíře.

U nové elektrické přípojky potřebujete revizi po zhotovení přípojného místa a osazení elektroměrového rozvaděče U starých elektrických přípojek je revize nutná tehdy, kdy byl demontován elektroměr a chcete připojit nový.

Odešlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také rovnou zavolat a hned se podíváme na to, co Vás zajímá.

Jiří Soukup

Konzultace zdarma: Neváhejte a nezávazně nás kontaktujte. Náš technik se Vám do 24 hodin ozve zpět a zodpoví všechny Vaše dotazy.

Odešlete nám nezávaznou poptávku