Realizace:

Fotovoltaika Staré Sedlo 9,66kWp

Instalace fotovoltaické elektrárny o výkonu 9,66 kWh s akumulací 11,6 kWh u Mariánských Lázní a elektrickou nabíječkou s výkonem až 11 kW včetně spínání přebytků do TUV.

Realizace a Technologie:

  1. Popis Projektu: Tento projekt zahrnoval instalaci fotovoltaické elektrárny s výkonem 9,96 kWp a akumulací energie o kapacitě 11,6 kWh na RD domku . Součástí instalace byla také elektrická nabíječka s výkonem až 11 kW pro elektromobily a spínání přebytků z FVE do akumulační nádrže pro ohřev TUV.
  2. Panelové Rozložení: Solární panely byly rovnoměrně rozloženy na východní a západní straně RD, což umožňuje rovnoměrný výkon v průběhu celého dne a vyhovuje dennímu diagramu zatížení objektu.
  3. Technologie: Kompletní technologie použitá v tomto projektu pocházela od firmy Dražice a byla založena na nejmodernější dostupné technologii fotovoltaických panelů (typ N panelů).
  4. Umístění Technologie: Veškerá solární technologie byla umístěna v technické místnosti rodinného domu. Elektrický měřící systém elektrárny byl instalován v elektroměrovém sloupku v souladu s požadavky distributora elektrické energie. Toto řešení bylo zvoleno pro minimální invazivnost a minimalizaci potřebných úprav elektroinstalace v hlavním domě. Významným faktorem pro tuto volbu byl dostatečný průřez elektrického přívodu mezi hlavním domem a technickou místností. Je důležité poznamenat, že toto řešení neumožňuje automatický přechod na záložní napájení během výpadku elektrické sítě, což bylo projektem klientovi sděleno a klient s tím souhlasil. Klientovy jsme zde umístili nové zásuvky, které zajistí případné nouzové napájení při výpadku el. energie a napájení pro nově instalovaný modem pro online přístup k systému FVE + TČ.
  5. Realizace a Uvedení do Trvalého Provozu (UTP): Celkový proces instalace, včetně testování a uvedení do trvalého provozu, trval 2 měsíce od podpisu smlouvy s klientem.

 

Další reference najdete na našem Instagramovém účtu.

Odešlete nám nezávaznou poptávku