FVE ohřev
vody

Nejkomplexnější nabídka fotovoltaického ohřevu vody na trhu

Fotovoltaický ohřev vody
s dotací až 90 000,-

Program Nová zelená úsporám Light přijímá žádosti o dotace na solární systémy pro ohřev vody. Zažádejte si předem o příspěvek na vlastní fotovoltaickou elektrárnu a investujte do své budoucnosti.

Kdo může žádat:

Podmínka!

Žadatel a všichni členové jeho domácnosti pobírají ke dni podání žádosti o dotaci starobní důchod nebo invalidní důchod 3. stupně, nebo v období mezi 12. 9. 2022 a dnem podání žádosti pobírali příspěvek na bydlení.

Pokud nesplňujete podmínky pro NZÚ Light, využijte možnost dotace NZÚ až 45 000 Kč. (Vyřídíme za Vás)

Přímý ohřev - A-Z WATER INVERTER

Ohřev vody z fotovoltaiky A-Z WATER INVERTER (např. pro NZÚ light) nabízí efektivní přímé napájení bojleru ze slunce. Optimální ekonomické a technické řešení pro napájení bojleru přímo z fotovoltaiky bez nutnosti velké, těžké a drahé technologie. Zařízení podle nastaveného režimu napájí přímo bojler z produkce solárních panelů bez zbytečných ztrát.

Pro optimální efektivitu je výkon z panelů zpracováván přes MPPT, čímž je zaručen optimální pracovní bod a nejvyšší efektivita výroby elektrické energie. Vzhledem k tomu, že je bojler v podstatě čistě ohmická zátěž, je výkon zpracováván prakticky od prvního vyrobeného wattu (> 50W produkce) energie z panelů přímo do
teplé vody.

Výhody:

Sestavy se skládají z:

Důležité informace k NZU Light

VÝŠE PODPORY OZE

  • Solární fotovoltaický ohřev vody, včetně nového zásobníkového ohřívače – 90 000 Kč
  • Solární fotovoltaický ohřev vody, využívající stávající zásobníkový ohřívač – 60 000 Kč

TECHNICKÉ POŽADAVKY

  • Minimální instalovaný výkon FV panelů 2,00 kWp
  • Minimální měrný objem zásobníkového ohřívače teplé vody, ohřívaného FV systémem, vztažený k instalovanému výkonu fotovoltaického systému 45 l/kWp
  • Regulátor musí být vybaven MPPT:
    • funkcí ochranou proti opaření horkou vodou ze zásobníkového ohřívače.
      automatickým připojením bivalentního zdroje ohřevu vody
    • efektivní hodnota výstupního napětí solárního regulátoru, musí odpovídat jmenovité hodnotě napětí na něj napojených topných těles ohřívajících vodu v akumulačním zásobníku, s tolerancí nejvýše 15 %.
    • Popř. bude zajištěno takové napětí fotovoltaického systému, při kterém bude výkon napojených topných těles nejméně 75 % instalovaného výkonu fotovoltaických panelů.

Vybrané reference

Fotovoltaika Radčice 6,48 kWp

FVE Červený Hrádek 9,72 kWp

FVE Horšovský Týn 9,9 kWp

Fotovoltaika Řitka 5,06 kWp

Fotovoltaika Planá 9,66 kWp

FVE Kamenný Újezd 9,96 kWp

Fotovoltaika Litice 9,9kWp

FVE Plzeňský skart a.s. 19,44kWp

FVE Osek u Rokycan 6,48kWp

Fotovoltaika Prušánky 9,72kWp

Fotovoltaika Staré Sedlo 9,66kWp

Fotovoltaika Přehýšov 9,96kWp

Často kladené dotazy

Návratnost investice je velmi individuální. Do výpočtu návratnosti vstupuje velké množství faktorů, které ji ovlivňují, zejména cena energie, dotace nebo zvolená varianta akumulace nespotřebované energie. Nicméně pro lepší orientaci ohledně konkrétní ceny vhodného řešení přímo pro Vás vyplňte formulář a my se Vám ozveme. Obecně lze říct, že obvykle se doba návratnosti fotovoltaiky pohybuje mezi 8 a 14 roky.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Životnost systému je velmi dlouhá. Fotovoltaika se skládá z několika různých komponent, které mají odlišnou dobu záruky či životnosti. Fotovoltaické panely mají záruku výkonu 25 let, životnost se pohybuje kolem 30–35 let. Baterie vám díky sofistikovanému řídícímu systému vydrží minimálně 16 let.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Panely lze instalovat na všechny typy střech, tzn. na šikmé i rovné. Limit mohou představovat střešní krytiny, panely nemontujeme na krytinu z vláknocementových šablon (např. eternit, cembrit, …), které „rády“ praskají. Ideální sklon střechy, respektive panelů, je pro maximalizaci celoročních výnosů zhruba 35 stupňů. Nicméně v případě šikmých střech instalujeme na střechy od sklonu 15 stupňů až po standardních 45 stupňů. U rovných střech lze díky konstrukci instalovat panely pod úhlem od 10 až do 35 stupňů.

Přepnout – obsah

Odešlete nám nezávaznou poptávku

Můžete nám také rovnou zavolat a hned se podíváme na to, co Vás zajímá.

Jiří Soukup

Konzultace zdarma: Neváhejte a nezávazně nás kontaktujte. Náš technik se Vám do 24 hodin ozve zpět a zodpoví všechny Vaše dotazy.

Odešlete nám nezávaznou poptávku