Realizace:

Fotovoltaika Přehýšov 9,96kWp

Instalace fotovoltaické elektrárny o výkonu 9,96 kWp s akumulací 11,6 kWh u Plzně a elektrickou nabíječkou s výkonem až 22 kW na klíč.

Realizace a Technologie:

  1. Popis Projektu: Tento projekt zahrnoval instalaci fotovoltaické elektrárny s výkonem 9,96 kWp a akumulací energie o kapacitě 11,6 kWh na zahradním domku poblíž Plzně. Součástí instalace byla také elektrická nabíječka s výkonem až 22 kW pro elektromobily.
  2. Panelové Rozložení: Solární panely byly rovnoměrně rozloženy na východní a západní straně zahrady, což umožňuje rovnoměrný výkon v průběhu celého dne. Toto rozložení bylo jediné možné technické řešení navrženo tak, aby respektovalo estetiku místa.
  3. Technologie: Kompletní technologie použitá v tomto projektu pocházela od firmy Dražice a byla založena na nejmodernější dostupné technologii fotovoltaických panelů (typ N panelů).
  4. Umístění Technologie: Veškerá solární technologie byla umístěna v zahradním domku, což umožnilo efektivní distribuci vyrobené energie jak do zahradního domku, pergoly, bazénu tak do hlavního domu. Elektrický měřící systém elektrárny byl instalován v elektroměrovém sloupku v souladu s požadavky distributora elektrické energie. Toto řešení bylo zvoleno pro minimální invazivnost a minimalizaci potřebných úprav elektroinstalace v hlavním domě. Významným faktorem pro tuto volbu byl dostatečný průřez elektrického přívodu mezi hlavním domem a zahradním domkem. Je důležité poznamenat, že toto řešení neumožňuje automatický přechod na záložní napájení během výpadku elektrické sítě, což bylo projektem klientovi sděleno a klient s tím souhlasil. Klientovy jsme zde umístili nové zásuvky, které zajistí případné nouzové napájení při výpadku el. energie.
  5. Realizace a Uvedení do Trvalého Provozu (UTP): Celkový proces instalace, včetně testování a uvedení do trvalého provozu, trval 2 měsíce od podpisu smlouvy s klientem.

Další reference najdete na našem Instagramovém účtu.

Odešlete nám nezávaznou poptávku