Realizace:

Fotovoltaika Litice 9,9kWp

Instalace fotovoltaické elektrárny o výkonu 9,9kWh s akumulací 11,6 kWh a elektrickou nabíječkou s výkonem až 22 kW.

Realizace a Technologie:

  1. Popis Projektu: Tento projekt zahrnoval instalaci fotovoltaické elektrárny s výkonem 9,9 kWp a akumulací energie o kapacitě 17,4 kWh na garáži poblíž Plzně. Součástí instalace byla také elektrická nabíječka s výkonem až 22 kW pro elektromobily.
  2. Panelové Rozložení: Solární panely jsou orientovány na jih. Toto rozložení bylo jediné možné technické řešení navrženo tak, aby respektovalo estetiku místa.
  3. Technologie: Kompletní technologie použitá v tomto projektu pocházela od firmy Dražice a byla založena na nejmodernější dostupné technologii fotovoltaických panelů (typ N panelů).
  4. Umístění Technologie: Veškerá solární technologie byla umístěna v garáži, což umožnilo efektivní distribuci vyrobené energie jak do zahradního domku, garáže, tak do rodinného domu. Elektrický měřící systém elektrárny byl instalován v elektroměrovém sloupku v souladu s požadavky distributora elektrické energie. Toto řešení bylo zvoleno pro minimální zásahy do stávající elektroinstalace a minimalizaci potřebných úprav elektroinstalace v hlavním domě. Významným faktorem pro tuto volbu byl dostatečný průřez elektrického přívodu mezi hlavním domem a zahradním domkem. Je důležité poznamenat, že toto řešení neumožňuje automatický přechod na záložní napájení během výpadku elektrické sítě, což bylo projektem klientovi sděleno a klient s tím souhlasil. Klientovy jsme v garáži umístili nové zásuvky, které zajistí případné nouzové napájení při výpadku el. energie.
  5. Realizace a Uvedení do Trvalého Provozu (UTP): Celkový proces instalace, včetně testování a uvedení do trvalého provozu, trval 2 měsíce od podpisu smlouvy s klientem.

Další reference najdete na našem Instagramovém účtu.

Odešlete nám nezávaznou poptávku